top of page

 

  Соціально-психологічна служба – це спільна діяльність практичного психолога та соціального педагога.

Ми прагнемо, щоб наш ліцей став острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку, щоб наші випускники на все життя засвоїли: якщо хочеш стати щасливим, то слідуй золотому правилу - розум у голові, щирість у серці, здоров'я в тілі.

   Основним завданням служби є забезпечення процесу соціалізації учнів у освітній діяльності, захист їхнього психічного, фізичного, соціального і духовного здоров’я, сприяння педагогічно доцільному і безконфліктному входженню молодої людини у світ дорослих, підготовка до самостійного життя в суспільстві, попередження і педагогічна корекція вад та відхилень розвитку особистості.

Соціально-психологічна служба закладу:

  • Здійснює психологічний супровід розвитку дитини.

  • Вивчає процес адаптації ліцеїстів до нових умов освітнього процесу закладу. Профілактична дезадаптація.

  • Психологічний супровід розвитку підлітків (діагностика особистісних рис та якостей, особливостей характеру, стимулювання саморозвитку та самовиховання, консультування з особистісних проблем, тематичні бесіди, навчальні заняття, тренінги, психологічна допомога в кризових ситуаціях).

  • Допомога в професійному самовизначенні старшокласників.

  • Робота з учнями старшого шкільного віку (виявлення психологічної готовності до «дорослого життя»).

  • Виявлення «групи ризику» (діти, що мають труднощі в навчанні, поведінці; емоційні розлади).

  • Розробляє рекомендації батькам, вчителям, учням.

  • Психологічна діагностика важковиховуваності та акцентуації характеру.

  • Розробка програм педагогічної та психологічної корекції девіантної поведінки.

  • Профілактика правопорушень.

  • Орієнтація учнів на здоровий спосіб життя.

  • Попередження суіцидної поведінки.

  • Пошук шляхів оптимізації навчально-виховного процесу.

  • Врегулювання конфліктних ситуацій.

  • Робота з обдарованими дітьми.

  • Робота з категорійними дітьми (сиротами, напівсиротами, з малозабезпечених сімей, з багатодітних сімей, що постраждали від аварії на ЧАЕС та ін.)

                                                                  Проблемна тема ліцею:

«Формування конкурентоспроможної особистості засобами інноваційних технологій»

ЗАДАЧІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

.Психологічну допомогу в ліцеї забезпечцує практичний психолог – Каранова Ольга Петрівна, діяльність якої здійснюється згідно Положення про психологічну службу системи Освіти України.

Основні напрями діяльності психолога:

  • Визначення напрямів та необхідних умов індивідуального розвитку суб’єктів навчально-виховного процесу і всього закладу в цілому;

  • Робота над реалізацією принципів гуманістичного навчання, особистісно-орієнтованої освіти, допомога учням в адаптації під час переходу з однієї вікової групи в іншу;

  • Забезпечення адекватного рівня психологічної компетентності всіх учасників освітнього процесу;

  • Проведення лекцій та виховних годин для учнів, тренінгових, ігрових занять, виступів на батьківських зборах, організація роботи постійнодіючого консультпункту для батьків;

  • З метою покращення роботи з девіантними підлітками працювати з вчителями з вивчення цієї проблеми, організувати індивідуальну роботу з учнями “групи ризику”;

  • Формування у підлітків потреби в самопізнанні та самореалізації, робота шкільного психологічного гуртку “Пізнай себе”;

  • Проведення роботи з обдарованими учнями та їх батьками;

  • Засобами самоосвіти підвищувати свій професійний рівень, приймати активну участь у роботі міського методичного об’єднання, семінарах практикумах для вчителів.

 

Соціально- психологічна служба в своїй діяльності керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», чинним законодавством України. Співпрацює з органами охорони здоров’я, соціального захисту, сім’ї та молоді, внутрішніх справ та іншими зацікавленими організаціями та відомствами.

В роботі психолог школи  керується  нормативним актом  Етичний Кодекс психолога, який є гарантом високопрофесійної, гуманної, високоморальної діяльності психологів України, здійснюваної залежно від спеціалізації та сфери їх інтересів.

Головні принципи роботи психологічної служби:

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

КОМПЕТЕНТНІСТЬ

ЗАХИСТ ІНТЕРЕСІВ КЛІЄНТА

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

ЕТИЧНІ ПРАВИЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ, ДОСЛІДЖЕНЬ

КВАЛІФІКОВАНА ПРОПАГАНДА ПСИХОЛОГІЇ

ПРОФЕСІЙНА КООПЕРАЦІЯ

Навіщо потрібен психолог в школі?

Робота психолога в школі нерозривно пов’язана з освітнім процесом. Для початківця фахівця школа – хороша можливість придбати цінний досвід роботи з людьми, з дітьми, досвід вирішення всіляких психологічних проблем. Адже школа – це величезний соціальний інститут. Психолог працює не тільки з дітьми, а також і з педагогами та батьками. Нерідко в школі працюють декілька фахівців-психологів (психологічна служба), так як поле діяльності психолога досить широке. Розглянемо основні напрями діяльності психолога в школі:

·Психологічне просвітництво

– формування у учнів, вихованців та їхніх батьків (законних представників), у педагогічних працівників і керівників освітніх установ потреби в психологічних знаннях, бажання використовувати їх в інтересах власного розвитку. Створення умов для повноцінного особистісного розвитку і самовизначення учнів, вихованців на кожному віковому етапі, а також у своєчасному попередженні можливих порушень у становленні особистості і розвитку інтелекту;

·Психологічна профілактика

– попередження виникнення явищ дезадаптації учнів, вихованців в освітніх установах, розробка конкретних рекомендацій педагогічним працівникам, батькам (законним представникам) з надання за допомоги в питаннях виховання, навчання і розвитку;

·Психологічна діагностика

– поглиблене психолого-педагогічне вивчення учнів, вихованців протягом усього періоду навчання, визначення індивідуальних особливостей і схильностей особистості, її потенційних можливостей у процесі навчання і виховання, у професійному самовизначенні, а також виявлення причин і механізмів порушень у навчанні, розвитку, соціальної адаптації.

·Психологічна корекція

– активний вплив на процес формування особистості в дитячому віці і збереження її індивідуальності, здійснюване на основі спільної діяльності педагогів – психологів, дефектологів, логопедів, лікарів, соціальних педагогів та інших фахівців. Ця робота включає в себе елементи гри і рисункові методи (в залежності від віку дитини). Проведення позакласних заходів (класна година, година психолога) також входять до компетенції психолога.

·Консультативна діяльність

– надання допомоги учням, вихованцям, їх батькам (законним представникам), педагогічним працівникам та іншим учасникам освітнього процесу в питаннях розвитку, виховання і навчання за допомогою психологічного консультування. Складання психолого-педагогічної характеристики дитини, яка розкриває розвиток всіх сфер і психічних процесів, здоров’я.

Начальний заклад для дитини є центром освоєння соціуму. Перший досвід міжособистісних відносин, засвоєння знань, і багато чого іншого – все це отримує дитина в навчальному закладі. Саме тут необхідно виробити єдину лінію роботи і педагогів, і батьків, і психолога. Тільки при взаємному прийнятті рішень, при єдиних цілях, навчальний заклад може претендувати на звання соціального інституту знань.

bottom of page