top of page

Історія створення ліцею

IMG_20221219_175525_277.png

Історія Звягельського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою

25 червня 2020 року в місті Новограді-Волинському на базі школи-інтернат було створено, єдиний в Житомирській області, заклад спеціалізованої освіти військового спрямування - Новоград-Волинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Житомирської обласної ради. У 2023 році перейменовано у Звягельський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою з причини перейменування міста Новоград-Волинський у Звягель.

Ініціатором та генератором ідеї створення закладу була заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова (на той час  - заступниця голови Житомирської обласної державної адміністрації) та голова Житомирської обласної адміністрації Віталій Бунечко.

 2 вересня 2020 року ліцей приймав своїх перших вихованців.

Сьогодні у закладі навчається 162 ліцеїстів, з них 30% - дівчата. В ліцеї створено всі необхідні умови для  того, щоб здобути сучасну, доступну та якісну освіту. Ліцеїсти забезпечуються безкоштовним проживанням у гуртожитку та 4-х- разовим харчуванням. У 2021-2022 навчальному році відбулося значне посилення матеріально-технічної бази ліцею та покращення умов навчання і проживання вихованців. Також відбулося часткове посилення матеріальної бази військово-спортивного спрямування (облаштування гімнастичного майданчика).

У 2021 році 65% випускників ліцею вступили до Житомирського військового інституту імені Корольова. Цей заклад став тісним партнером ліцею. З ним підписано меморандум про співпрацю. У 2022 році зі стін ліцею випустилося 69 вихованців, більшість з яких вступили до військових навчальних закладів.

Для занять військовою справою у закладі облаштовано стрілецький та електронний тири, також придбано макети автоматів для практичних занять з неповного розбирання та складання зброї. Для занять спортом є зал єдиноборств, ігровий, тренажерний та тенісний зали.

В ліцеї діють гуртки з рукопашного бою, волейболу, бадмінтону, пішохідного туризму, стрілецький, вокальний та гурток пластунів.

Наші ліцеїсти у складі рою «Звягельська Січ» є активними учасниками та неодноразовими переможцями патріотичних конкурсів таких як: обласні конкурси «Рятівник», «Відун», «Впоряд», «Ватра» Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), військово-патріотичний вишкіл для молоді «Повстанець» імені Івана Трейка. Мета цих заходів - сформувати у молодого покоління свідому соціально-активну позицію, почуття громадянської відповідальності та патріотизму,  навчити долати природні перешкоди і жити в екстремальних умовах.

Випускники ліцею мають значні переваги при вступі до вищих військових навчальних закладів, адже ліцеїст – це всебічно-розвинена, соціально-активна особистість з почуттям відповідальності, високими моральними якостями, дисциплінованістю, психологічною стійкістю та готовністю до захисту Держави у майбутньому.

Від початку введення в Україні воєнного стану, ліцей був переведений на дистанційну форму навчання. В нашому закладі було організовано пункт для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб, через який пройшло близько 500 переселенців. У пункті було підготовлено  82 ліжко - місця для розміщення ВПО та створені всі необхідні умови для комфортного проживання людей. Внутрішньо переміщені особи мали змогу одержувати безкоштовне трьохразове харчування, гуманітарну допомогу у вигляді одягу, продуктових наборів, засобів гігієни, побутових речей тощо. Також тут кожен отримав соціально-психологічну підтримку, за необхідності, першу медичну допомогу, юридичну консультацію, будь-яку корисну інформацію, наприклад, про наявне житло чи вільні вакансії для працевлаштування, педагогічну допомогу та організацію дистанційного навчання дітей шкільного віку. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку виховною службою ліцею проводилися розвиваючі заняття та виховні години. Для родин внутрішньо переміщених осіб в нашому закладі організовувалися культурологічні, просвітницькі заходи та дозвілля.

З 1 вересня 2022 року, згідно дозволу комісії ТЕБ Житомирської обласної військової адміністрації, рішення педагогічної ради ліцею та колективу батьків, ліцей відновив очну форму навчання з дотриманням норм воєнного стану. Для цього заклад був оснащений трьома укриттями для розміщення ліцеїстів та працівників ліцею.

bottom of page